Kochamy w IV lidze ŁKS Łódź

Kategorie: 4-liga

Od nienawiści do miłości i na odwrót – jest linia tak cienka, że prawie niewidoczna. Przekonaliśmy się o tym w IV lidze łódzkiej. Niecały rok temu, kiedy okazało się, że w IV lidze łódzkiej będzie grał ŁKS Łódź, blady strach padł na większość klubów – od Paradyża, po Mierzyn, czy Wartę. Bano się nie tyle dzielnych futbolistów trenera Wojciecha Robaszka, co przyjazdu fanów „rodowitych”. Zamknięto więc przed nimi na kłódkę obiekty w Warcie i Paradyżu, a mecze oddano walkowerem, pozbawiający tym samym kibiców w małych miejscowościach okazji zobaczenia w akcji spadkobierców dwukrotnych mistrzów Polski. Bo czy ktoś chce czy nie ŁKS, ten grający w IV lidze, tak właśnie traktować trzeba. Po początkowym strachu nadeszło ocieplenie i choćby w Moszczenicy czy Przedborzu zdecydowano się przyjąć łódzkich kibiców. Ci stadionów, o dziwo, nie zdemolowali! Zaś przy okazji parę groszy do klubowej kasy wpadło, natomiast o odwiedzinach łodzian długo się jeszcze będzie mówiło, nie tylko przy piwie.
Pozytywną stronę tych odwiedzin dojrzano w Zduńskiej Woli, gdzie w najbliższą sobotę zawitają „Rodowici”. Tam szykują się do sportowego święta. 1.000 ludzi na trybunach murowane. Bilety po 10 złotych. Po odliczeniu kosztów związanych z organizacją spotkania, kasa Pogoni wzbogaci się zapewne o kilka tysięcy. W przypadku klubu czwartoligowego, na czego którego stoi „zakręcony” na punkcie Pogoni Jarosław Szewczyk, zaś dzielnie wspomaga go dyrektor klubu Krzysztof Kochelak,to dużo. Jest jeszcze jeden aspekt, w Zduńskiej Woli pokazują, że jak się chce, to można. Oby tylko wszystko poszło jak trzeba. Piłkarska IV liga, i nie tylko, trzyma kciuki. Powodzenia!

Komentarze (3):

 1. Duma Kozin

  A kto cię upoważnił ćwoku ze wsi żeby pisać artykuł o szlachcie Miasta Łodzi? Jeszcze ci się ciepło zrobi jak przyjedziemy do was na wieś.

 2. Radeba

  To wzruszajace, ze „rodowici” zdecydowali sie nie niszczyc obiektow w Moszczenicy i Przedborzu. Zadaje to klam obiegowym opiniom, ze to jeno bezduszne oraz bezmozgie dresy. Caly region lodzki trzyma teraz kciuki za cudowne ocalenie stadionu w Zdunskiej Woli. Oby tylko nie zapeszyc!
  radeba.manifo.com

 3. RodowityŁodzianin

  Szanowny Panie,
  ŁKS grający w IV lidze nie jest spadkobiercą dwukrotnych mistrzów Polski. Bo czy ktoś chce czy nie ŁKS, ten grający w IV lidze, tak właśnie traktować nie należy, gdyż tamten okradł kilkanaście osób i pozostawił po sobie jeno długi. Nie można zjeść ciastka i mieć ciastka. Należy zatem budować legendę ŁKSu od nowa! I to właśnie czyni ten nowy klub pięknie reprezentując Łódź w rozgrywkach amatorów IV ligi.
  Uważam że całkiem niepotrzebnie piłkarze obecnego ŁKS mają noszą przeplatankę. Przeplatanka to już historia, jakże piękna i taką należy ją zostawić i zapamiętać. Podobnie jak i przyszłość która należy do nowego ŁKSu. Stary umarł i nie ma co upiorów z szafy wywoływać…..
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *