Kukiz zarobi. Zapłacą „ku…wy” i „oszuści”.

Kategorie: Blog Marcina Dardy

Paweł Kukiz ani razu podczas kampanii wyborczej na prezydenta RP nie pojawił się w Łodzi. A teraz przyjedzie! 9 sierpnia zagra na otwarciu ćwierć stadionu miejskiego wraz z innymi gwiazdami w ramach Top Łódź Festival. Nie dość, że zarobi, to jeszcze podpromuje się przed wyborami parlamentarnymi. Za pieniądze łódzkiego podatnika.

Być może chodziło o względy artystyczne przy doborze wykonawców, być może o ich popularność, a przy okazji rządzące Łodzią PO i SLD pokażą, jak bardzo są pluralistyczne, jak bardzo tolerancyjne dla „antysystemowców”. Mnie intryguje, czy na koncercie Kukiza pojawi się Tomasz Trela, wiceprezydent odpowiedzialny m.in. za sport w mieście, bo chodzi przecież o stadion, a dokładnie jedną jego trybunę. To także szef łódzkiego SLD, a Kukiz w swej twórczości przecież swego czasu poświęcił tej formacji jeden ze swoich utworów. O ile tytuł brzmi w miarę elegancko („Virus SLD”), to już tekst jest dosyć dosadny:

„Jak ja was kurwa nienawidzę / I jak ja wami kurwa gardzę/ (…) Opasłe mordy, krzywe ryje/ (…) Jak do was bym z kałacha bił! / Jebana wasza partia mać / Co mi ojczyznę okrada” – to tylko kilka cytatów.

Pieśń co prawda dotyczy schyłkowego okresu rządu SLD, wydano ją w 2004 r., ale trudno sądzić, by autor zmienił zdanie. On po prostu teraz więcej czasu poświęca teraz Platformie: „Gardzę tą partią , a rozwinięcie skrótu PO – „Partia Oszustów” – jest jak najbardziej na miejscu” – powiada. Hanna Zdanowska, prezydent i szefowa PO w Łodzi zachwycona tymi słowami pewno by nie była, a Trela, człowiek dość prostolinijny, zapewne bladłby i czerwienił się na przemian, gdyby Kukiz ów song w Łodzi wykonał.

Paweł Kukiz jak widać swą tożsamość buduje na słowie „pogarda”, które według Słownika Języka Polskiego oznacza „stan uczuciowy będący mieszaniną braku szacunku i niechęci”, ale co istotne „poczuciu wyższości w stosunku do kogoś”. A może nie tożsamość, tylko jakiejś dziwacznej biznesowo – ideowej schizofrenii. Bo jak widać, antysystemowa pogarda nie przeszkadza mu w akceptowaniu faktu, że dostanie przelew z kasy miasta zarządzanego przez „oszustów” oraz „opasłych mord i krzywych ryjów”, a tabloidy krzyczały ostatnio, że za koncert zarabia 30 tys. zł. .

„(…) Nadejdzie kiedyś taki czas / Za wszystko kurwy zapłacicie” – to też fragment „Virusa SLD”, pewnie kasy autor na myśli nie miał, a teraz zarobi twardy pieniądz, zapłacą „kurwy” i „oszuści” w imieniu łódzkich podatników. Tym bardziej słabo to wygląda, że jego ocena obu partii dla większości jego wyznawców od rzeczywistości oderwana nie jest

Komentarze (7):

 1. Avatar
  zeus

  Wyborcy popierają Kukiza bo ” jest przeciw” , zamierza rozliczyć itd. Chwytliwe hasła. Należy jednak zadać sobie pytanie, kto będzie decydował, kto jest „kurwą i oszustem”. Kukiz jednoosobowo?

 2. Avatar
  gosciu

  Niech spada na szczaw. Obłąkany, a mógł zrobić wiele. Totalne rozczarowanie. Polska tzn. każdy obywateli. Każdy .

 3. Avatar
  Frank

  „Pan” Kukiz swoją tożsamość buduje na chamstwie i ordynarnym języku.Nie tylko zresztą on. Budzi przerażenie fakt braku kultury języka u ministrów (Sowa etc…) , artystów i pseudoartystów, a przy okazji:pokazywanie gołej diupy też mi nie odpowiada,. Mówienie, że wszyscy w prywatnych rozmowach używają wulgaryzmów jest wymówką przyłapanych na tym celebrytów i im podobnych(Kalisz i inni).Skoro jest akceptacja zachowań i cwaniactwa Kukiza np. w zarabianiu „kasy” , to czy nie można mówić o naiwnośći (a może głupocie) jego „wyznawców”‚? Nie wiem tylko dlaczego Kukiz nie atakuje teraz Kościoła? Czyżby zwykłe wyrachowanie?

 4. Avatar
  gosia

  Czemu pan redaktor nie zainteresuje się olbrzymią kasą publiczna dla Owsiaka? Czy Caritas, Fundacja Anny Dymnej i inni, którzy pomagają dużo więcej przez cały rok niż Owsiak po cichu, bez telewizji i fajerwerków dostaliby na kilka dni za darmo telewizję publiczną z radiem oraz straże miejskie, policję, wojsko wraz z tysiącami państwowych urzędników, lokali i sprzętu jaki dostaje co roku WOŚP?
  W każdym cywilizowanym kraju UE takie akcje jak WOŚP nie są potrzebne. Po to podatnicy płacą wysokie składki ZUS na służbę zdrowia, żeby w szpitalach niczego nie brakowało. Czy ktoś policzył ile kosztowałoby wynajęcie studia Polskiego Radia i TVP Owsiakowi na cały dzień, gdyby musiał za to zapłacić? Czas w TVP i radiu dany bezpłatnie Owsiakowi gdyby przeznaczyć na płatne reklamy TVP i PR, zebrano by kilka razy więcej pieniędzy na pomoc chorym dzieciom i dla całej służby zdrowia, niż na żebraczych spędach róbta co chceta. No ale by nie było obozu szkolenia narkotykowo-alkoholowego na Woodstocku i darmowej propagandy lewicowo-liberalnej (SLD,PO,PSL,Ruch Palikot) za nasze publiczne pieniądze. Ci ludzie wymyślili WOŚP i Owsiaka, więc on jest ich guru. My wszyscy płacąc abonament RTV, płacimy Owsiakowi na jego imperki. Światełko WOŚP jest więc do piekła Woodstocku a nie do nieba jak woła Owsiak. Parlamentarzyści i radni niech coś robią z tym burd..em, bo buraki owsiaki jawnie nie płacą za wielodniowe korzystanie ze sprzętu i pomieszczeń samorządowych i państwowych w III RP, jakie się im udostępnia dla WOŚP, traktując publiczne mienie jak swój prywatny folwark!!

 5. Avatar
  pol

  Tylko PiS i Kukiz dają nadzieję na zmiany i lepszą Polskę!! PO, PSL, Palikot i SLD są już POzamiatani bo zajmowali się głównie invitro, skrobankami, gejami i związkami partnerskimi. Nie troszczyli się prawdziwymi naszymi problemam, tylko dbali o swoje koryta i straszyli nas kościołem oraz państwem wyznaniowym a także grozili, że jak wygrają PiS z Kukizem to POdpalą Polskę niczym tę budkę POd ambasadą Rosji, ktorą POje..cy sami POdpalili,by wywołać wojenne zagrożenie Rosją Putina. O POdpaleniu budki mówił wprost szef CBA Wojtunik z min.Bieńkowską z PO w nagranych taśmach. POtwierdził to w sejmowym wystąpieniu prokurator Seremet. Jednak prawdziwy problem to 2,8 mln Polaków, którzy chcą wyjechać za chlebem z „zielonej wyspy” PO PSL w tym roku a 1,2 mln jest pewna,że to zrobi–wynika z raportu Work Service. Z Polski uciekają młodzi bo mało zarabiają.Bezrobocie jest b.duże i są regiony,w których przekracza 30 proc.np.pow.radomski czy szydłowiecki. Do szczęśliwców należą ci, którzy mają umowę o pracę i dostają 1750 zł brutto, jako płacę minimalną. Większość jeśli pracuje zatrudniona jest na śmieciówkach i dostaje 5–8 zł za godz. I to jest najważniejszy problem do rozwiązania dla prezydenta Dudy i nowego rządy PiS i Kukiza, którzy muszą wygrać parlament RP aby rządzić. Tylko oni dają nadzieję na zmiany i lepszą Polskę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.