Kto się „ku…wi”, a kto tylko „prostytuuje”

Kategorie: Blog Marcina Dardy

Za sprawą Jana Mędrzaka, łódzkiego radnego PO, renesans w polityce przeżywa słowo nawiązujące do najstarszego zawodu świata, czyli „kurewstwo”. Gdyby jednak przyjąć standardy moralne radnego PO za rzeczywiste, wówczas dojdziemy do wniosku, że para się kurewstwem politycznym niemal połowa łódzkiej Rady Miejskiej, w tym koledzy i koleżanki pana Jana z PO. A także ci z PiS, którzy protestują dziś najgłośniej.

Radny w ten właśnie sposób określa zachowanie kandydatki PiS na prezydenta Łodzi, choć zarzeka się, że nie określa, bo słowo owe wykropkował i nie brzmi ono tak, jak wszyscy mówią, że brzmi. I po co ta pruderia? To słowo występuje w Słowniku Języka Polskiego. Ale do rzeczy: założenie radnego zasadza się na tym typie logiki, że kandydatka PiS Joanna Kopcińska jeszcze niedawno była w PO, a przystąpiła do tej partii, gdyż to partia władzy. Nie chodziło jej zatem o „wartości i idee”, tylko udział we „władzy”, a teraz za obietnicę bycia kandydatką PiS krytykuje wciąż PO. Innymi słowy „szmaci się”. Logika ta, niestety dla radnego Mędrzaka, obraca się przeciw niemu samemu. Bo czy nie zrobiło się w tej sytuacji przykro obu wiceprezydentom Łodzi, Markowi Cieślakowi i Krzysztofowi Piątkowskiemu? Obaj byli w PiS, teraz są nie dość, że w PO, to jeszcze mają władzę. Wniosek prosty: chodziło nie o „idee i wartości”, tylko o „władzę”.

Panowie Cieślak i Piątkowski to tylko dwa przykłady. Przecież w klubie PO jest jeszcze dwoje radnych, których wybrano z list PiS. Zatem według standardów moralnych radnego Mędrzaka wszyscy oni „się szmacą”. Koło Aktywności PO przyjęło niedawno ponad 30 osób z pisowskim rodowodem. Czy odpowie mi radny Mędrzak na pytanie, po co PO przyjmuje ludzi, którzy według jego logiki są pozbawieni kręgosłupa moralnego? To chyba jest polityczne sutenerstwo.

Ale i PiS jest po jednych pieniądzach z PO, ba, przecierało przecież szlaki w nazywaniu sytuacji po imieniu, tyle, że dziś PiS-owi z tym faktem nie po drodze. Rok temu zaledwie radny Marek Michalik z PiS, zarzucił tym radnym, którzy przeszli do PO „polityczną prostytucję”. Tak się obrazili, że zażądali przeprosin. Te nie padły, zaś radny Czesław Telatycki, obrażony wtedy najbardziej ze wszystkich nowych nabytków PO, dziś jest już w… PSL. W jednej kadencji wystąpił pod trzema szyldami partyjnymi (wcześniej PiS i PO) teraz jest czwarty: radny niezrzeszony.

Ale Michalik powiedział też jeszcze bardziej interesującą rzecz w imieniu PiS, o którym ten PiS nie chce dziś pamiętać: od radnych wybranych z list PiS, którzy potem znaleźli się w PO, zażądał złożenia mandatów radnych. PiS o tym wie, dlatego odwraca uwagę i atak Mędrzaka nazywa „brutalnym”. A mnie interesuje, co radny Michalik dziś ma do powiedzenia na temat radnych, którzy odeszli lub zostali wyrzuceni z PO, a dziś grają z jego PiS. Bo wedle tej logiki mandaty powinno złożyć 14 z 43 radnych: cały klub Łódź 2020, dwójka radnych klubu PO oraz piątka radnych niezrzeszonych, a wśród nich i Joanna Kopcińska, kandydatka PiS na prezydenta Łodzi. Chciałbym teraz zobaczyć konsekwencję Michalika, jak domaga się oddania mandatu przez radną, która jest kandydatką jego partii na prezydenta Łodzi.

PiS zamiast dziś histerycznie protestować, winno radnemu Mędrzakowi zwrócić uwagę, by jeśli już musi nawiązywać do tej sytuacji, to niechże używa subtelniejszych określeń, tak jak to zrobił Michalik. Z kolei Mędrzak zanim emocjonalnie się obruszy na sposób prowadzenia polityki przez dawną koleżankę z PO, winien rzucić okiem na to, czy w jego otoczeniu nikt aby „się nie szmaci”. Wszyscy łódzcy wyborcy winni zaś zwrócić uwagę, kogo oni na Boga do tej rady wybierają, by potem nie budzić się z kacem, że są politycznymi sutenerami, choć w sensie tylko symbolicznym. Bo korzyści ze swych wyborów raczej nie mają, a różnica między kurewstwem a prostytucją jest tylko semantyczna.

Komentarze (7):

 1. Avatar
  Leonid

  Sz.Panie Darda,
  już starożytni rzymianie mówili, że prostytucja to ZAWÓD(tak samo dobry jak każdy inny),a kurestwo to CHARAKTER (człowieka).To co się dzieje w nasze łódzkiej, pożal się Boże, polityce, te swary, epitety, „gierki”etc….zasługują na jedno określenie;BAGNO!!!!!!!!!

 2. Avatar
  alfa bez omegi

  Czemu Pan zaczął jako ponad setna osoba obserwowac profil na Fb radnej 2020 M.Grzeszczyk?
  Ona umarła memialnie! Agresywnie broni jej tylko jej partner. Sama jest tylko paparazzi p.Kopcinskiej, a tylko Ona zostnie na lodzie gdy nie wygra Kopcinska .Dla kariery politycznej rzucila studia. Nie zdąży ich ukonczyc przed klęską p. Kopcinskiej

 3. Avatar
  Czesław Telatycki

  Zapomniał p. redaktor o rekordziście M.Michaliku, któremu nikt niczego nie wypomina-a to b.dziwne. PS. Nie wiem dlaczego wg. Pana jestem czwarty.Zrzeszony być nie mogę.Więc o co Panu chodzi.Z tych wszystkich „moralnych” wybrałem PSL podobnie jak choćby p.Sikorski czy p.Niesiołowski wybrali PO.

 4. Avatar
  Marekkr

  Panowie się kłócą,a jest inne wyjście,tęsknota do „partii – matki” ,co to rozdaje stołki jest tak silna,że mało osób zauważa,że to samorząd i można dla Łodzi i jej mieszkańców pracować bez partyjnego szyldu i zobowiązań,jak my Łodzianie Bez Partii,wszystkich,którzy mają dość nomenklatury i partyjnego rozdawnictwa stanowisk,zapraszamy na nasze strony na FB i http://www.Pokażmy,że można!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.