Moralność pani Platformy

Kategorie: Blog Marcina Dardy

Prawdziwa telenowela wychodzi z protestów przeciw postawieniu pomnika Lecha Kaczyńskiego w Łodzi. Podpisy za uchyleniem uchwały Rady Miejskiej zbiera już nie tylko Twój Ruch ale i Stowarzyszenie Młodzi Demokraci. A to już pachnie polityczną dulszczyzną.

Nie wiem, czy ci demokraci są zbyt młodzi i przez to zbyt naiwni, czy chcą po prostu zrobić z łodzian debili. Gdyby ktoś nie wiedział, Stowarzyszenie Młodzi Demokraci jest młodzieżówką Platformy Obywatelskiej, a zazwyczaj każdy kto w niej jest, jest również w PO. To jedna firma pod dwoma szyldami, bo przecież ich krajowy prezes Bartosz Domaszewicz to także radny PO w Łodzi.

Podpowiem zatem zacny pomysł juniorom z PO, by po honorowe pięć pierwszych podpisów udali się do tych kolegów radnych z PO, którzy wyszli przed głosowaniem w sprawie pomnika, by radni PiS pospołu z klubem Łódź 2020 mogli spokojnie przegłosować zgodę na pomnik w wyniku pewnego dealu, o którym już pisałem, a na którym skorzysta prezydent Hanna Zdanowska. Może i ona się podpisze? Przecież publicznie powiedziała, że jest przeciw temu pomnikowi, przynajmniej w roku wyborczym. Klub PO przez tę fałszywą taktykę de facto dał zgodę na ten pomnik, a dziś poprzez swoich juniorów testuje syndrom strażaka, który podpala, by potem jako pierwszy pojawić się na miejscu pożaru i odebrać medal. Ta polityczna dulszczyzna jest po prostu nie na miejscu, bo juniorzy PO jeśli już powinni protestować przeciw pomnikowi, to nie pod hasłem „nie chcemy fałszywych bohaterów” jak – słusznie czy nie – oceniają Lecha Kaczyńskiego. Na transparentach winno być hasło „nie chcemy fałszywej polityki PO”, bo do tego de facto sprowadza się problem przeciwników tego pomnika w Łodzi. Gdyby nie ich starsi koledzy z PO, nie musieli by dziś stać z transparentami. Głosów wystarczyłoby także do ominięcia klubu SLD, który w tej sprawie umył ręce, ale SLD przynajmniej nie odwraca dziś kota tym umęczonym ogonem protestując przeciw pomnikowi, jak to robi SMD/PO.

A że stoją z tymi transparentami to też inna sprawa, bo nie ma to jak próba mobilizacji elektoratu w roku wyborczym. To się zawsze opłaci. Nic nie sprawdza się tak dobrze, jak podsunięcie potencjalnemu wyborcy jakiejś kartki do podpisu z popularnym hasłem. Platforma gra dziś zatem na dwa fortepiany: głosowanie ustawia tak, by nie przeszkodzić w przepchnięciu pomnika, a na ulicach protestuje przeciw niemu. W efekcie mamy głośne „nie dla pomnika”, czyli hitowy temat zastępczy na rok wyborczy.

Komentarze (8):

 1. Avatar
  ludomirolszanski

  Panie kolegi wszyscy są g……..no wargi cala elita do wymiany ale nie to jest problem problem jest brak podmiany wszyscy ukazani w bagnie

 2. Avatar
  kawa na ławę

  Szanowny Panie Redaktorze , jak często w Pańskich wpisach prawda dozowana jest bardzo oszczędnie…
  Przecież wystarczyło aby spadkobiercy idei Marksa zarazem zagorzali przeciwnicy pomnika nie wyszli z sali i pomnika by nie było. Ale o tym Pan był łaskaw zapomnieć poinformować czytelników. Ach ta rzetelność dziennikarska , próżno jej szukać w Pańskich wpisach.

  1. Avatar
   Marcin Darda

   Póki co pamięć mam dobrą, o hipokryzji SLD w tej sprawie pisałem już dwa razy w poprzednich wpisach na blogu, a nie lubię się powtarzać. „Spadkobiercy idei Marksa” nie wychodzą jednak na ulice protestować przeciw pomnikowi, tak jak robi to PO po wcześniejszej pomocy w przepchnięciu uchwały. Nie dali mi zatem po raz trzeci pretekstu do wytknięcia im niekonsekwencji. Co do uwag a propos mojej rzetelności… To jest blog, a nie serwis informacyjny. Blog nie służy informowaniu, tylko interpretowaniu. Mój blog to moja optyka, a pańska ocena to absolutnie nie moja sprawa. Dziękuję.

 3. Avatar
  kawa na ławę

  „To jest blog, a nie serwis informacyjny. Blog nie służy informowaniu, tylko interpretowaniu. ”
  Wg Pańskiej logiki ze zdań : „X jest dziennikarzem . Dziennikarz jest kłamcą. ”
  Wynika niezbicie ,że X jest kłamcą. GRATULUJĘ

  1. Avatar
   Marcin Darda

   Świetne, ale proponowałbym użyć przykładu: „SMD to Platforma. Platforma oszukuje. Z tej logiki niezbicie wynika, że SMD oszukuje”.
   Bo jeśli SMD protestuje przeciw pomnikowi, to de facto protestuje przeciw fałszywej polityce swojej PO (w tej sprawie), tylko udaje że nie ma świadomości tego zakłamania. Gratulacje przyjęte.

 4. Avatar
  observer

  Dobry jestes gościu. Lubię cię czytać , bo analizujesz i myślisz logicznie . Do tego masz pamięć 🙂 , nie zapominasz o faktach i bełkocie POlityków . Chętnie cie czytam i zastanawiam się UWAGA , kiedy nadepniesz za mocno na odcisk władzy , kiedy pokażesz fałsz i obłudę w sposób bardzo zdecydowany . Dobry pewno by był z ciebie dziennikarz śledczy . Ale może lepiej nie , bo wywalą cie z roboty jak kilku przed Tobą . Życzę powodzenia .

  1. Avatar
   cygara&wino

   Observer, zapomniałeś dodać, że MD jest nie tylko logiczny i konsekwentny, ale i kurewsko odważny oraz sexowny. wszystkie ścierwojady w tym mieście obciągają, tylko nie ON!!!

 5. Avatar
  Anonim

  Bawicie się Panowie w coś, co ma przypominać sylogizm prawniczy.Ale wychodzi tylko bełkot.A może lepiej postawić pomnik prezydentowi Rżewskiem( czy radni wiedzą kto to był?) Tylko, że taka propozycja nie da okazji do ROZRÓBY.I tyle .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.