Michael Jackson Platformy Obywatelskiej?

Kategorie: Blog Marcina Dardy

Zaledwie w ciągu 10 dni od nominacji na ministra sportu, dymisji Andrzeja Biernata zażądały posłanka Solidarnej Polski Beata Kempa i europosłanka SLD Joanna Senyszyn. Obie m.in. za seksistowskie zachowania nowego ministra. Ale ministra bronią posłowie PO, którzy powiadają, że… już zmienił seksistowski wizerunek.

Według materiału tygodnika „Wprost”, bo to jego materiał był kanwą żądań obu posłanek, nowy minister kilkanaście lat temu zasłynął z donosu na samego siebie na policji, gdy po pijanemu uderzył samochodem w paletę z kostką brukową. W tym samym artykule można przeczytać, jak „wstawiony Andrzej Biernat zaczyna się łapać za genitalia, wykonywać dziwne ruchy, a to, co mówił, nie nadaje się do powtórzenia. Generalnie było to coś na zasadzie: chodź, maleńka, pokażę ci, jak wygląda prawdziwy facet” – to anonimowe posłanki zwierzają się dziennikarce „Wprost” o sytuacji z sejmowej restauracji „Za kratą”.

Sam minister Biernat tygodnikowi „Wprost” komentarza odmówił, a na stronie ministerstwa w zakładce „sprostowania i polemiki” jako najnowsze widnieją jeszcze wpisy z czasów ministry Joanny Muchy. Czyli nie ma dementi. W łódzkiej PO z kolei mówią to, co wszyscy: że to dobrze, że Andrzej jest ministrem (oficjalnie), albo, że Tusk wziął go do rządu, by się sam wykończył (nieoficjalnie). Jednak tych seksistowskich zachowań za bardzo nie krytykowano, a jednemu z polityków, wysokiego nawet szczebla, wyrwało się, że „Michael Jackson też się łapał za jaja i to przed tysiącami ludzi, a nikt nie mówił, że jest zboczony”. Zresztą i we „Wprost” ministra w obronę wzięli posłowie, choć znów anonimowo. Ci zeznali tygodnikowi, że minister Biernat zmienia wizerunek, czyli wobec kobiet nie zachowuje się już obscenicznie, imprezuje tylko w zamkniętym gronie, a kupił sobie nawet okulary, choć to tylko „zerówki”.

Cóż… Zupełnie nieanonimowo powiem, że jeśli to wszystko jest prawdą, a funkcja ministra zmienia Andrzeja Biernata, to Donald Tusk dosyć drogo wycenił jego „resocjalizację”, rachunek zresztą wręczając wyborcom. Minister zarabia przecież nawet 180 tys. zł rocznie. Czego to się nie robi, „by żyło się lepiej”, a na pewno z godnym wizerunkiem…

Komentarze (7):

 1. Avatar
  xyz

  No niezupełnie słuszna ta kalkulacja. Minister owszem zarabia sporo, ale ten, który juest posłem, a takowym jest A.Biernat nie pobiera pensji poselskiej a ta wynosi 120 tys rocnie. Zatem jeśli już, to na 180 tys. zł, a 180 tys. zł – 120 tys. zł = 60 tys. zł. Tez duża kwota, ale nie aż tak duża.

 2. Avatar
  olo

  Dla rządzących dziś III RP mamona, tylko mamona się liczy pisał sklave • 29.04.13.

  Złodzieje, krętacze budują pałace
  Uczciwość w kompleksy wpędzona
  I toczy się świat, przybywa nam lat
  A mądrość pacierzem uśpiona

  U steru drużyna – wnuczęta Lenina
  Do żłobu z wyboru wpuszczona
  Lokajom komuny, dziś pieści kałduny
  Rodakom kaszanka sądzona

  Teraz mamona tuli swe dzieci do łona
  Zwłaszcza gdy przeszłość czerwona
  Za oknem kap, kap – deszczowy znów świat
  Nadzieja w kałużach topiona

  Po dworcu człap, człap, przetacza się dziad
  Trzydziestka w łachmanach skulona
  I chłopiec z tekturą, i dziwka z maturą
  To słodycz wolności zawszona

  Dlatego dziś Gowin a wcześniej Rokita i wielu innych uczciwych musiało odejść z PO

 3. Pingback: pay day loans

 4. Pingback: direct payday loan lethbridge lender

 5. Pingback: drugrehabcentershotline.com best drug rehab centers

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.