Kto był najlepszym prezydentem Łodzi po 1989 roku?

Kategorie: Blog Marcina Dardy

Zadałem to pytanie Marcinowi Mastalerkowi, posłowi PiS i szefowi okręgu łódzkiego, po tym, jak chyba po raz dwudziesty na drugiej z rzędu konferencji prasowej stwierdził, że Hanna Zdanowska (PO) to najgorszy prezydent Łodzi po 1989 r.

Zresztą stwierdził nie tylko on, bo ta ocena zyskała już wymiar legislacyjny w postaci specjalnej uchwały zarządu okręgu łódzkiego PiS. Tak na wszelki wypadek, gdyby komuś z PiS do głowy przyszło, że może jednak Zdanowska nie jest taka najgorsza, to trzeba było to uchwalić. Mastalerek jest nie w ciemię bity. Wie, że najlepszym można być tylko będąc w PiS, a jedynym prezydentem Łodzi, który miał jakikolwiek związek z logotypem PiS, był Jerzy Kropiwnicki, który to właśnie przez PiS został zgłoszony jako kandydat na prezydenta w 2006 r. Wiedział też, że gdyby odpowiedział, że najlepszym prezydentem był Kropiwnicki, przyłożyłby rękę do fali spekulacji, że to właśnie Kropiwnicki będzie kandydatem PiS w wyborach AD 2014. A na to sobie poseł pozwolić nie może, bo musi zadbać o to, by reklamować przyszłego kandydata PiS, a nie ewentualnego kandydata Łódzkiego Porozumienia Obywatelskiego.

W jego sytuacji odpowiedziałbym to pytanie tak: „nie było takiego prezydenta”. A poseł Mastalerek podejrzenie o bycie najlepszym jednak skierował w stronę Kropiwnickiego, odpowiadając, że wie, kto był najlepszym wiceprezydentem. To Marek Michalik, jego kolega, radny PiS. A u kogo tym wiceprezydentem był Michalik, jak nie u Kropiwnickiego…

O dziwo, co nie jest typowe, powiedział to poseł Mastalerek bez żadnej uchwały okręgowego PiS, choć może trzeba się takiej spodziewać w najbliższym czasie. A jeśli w najbliższym czasie PiS-owi narazi się wojewoda Jolanta Chełmińska, to należy nie tylko spodziewać się uchwały, że to najgorszy wojewoda łódzki po 1989 r. Prawdopodobne jest również, że w uzupełnieniu pojawi się uchwała, że najlepszym wojewodą łódzkim była Helena Pietraszkiewicz, oczywiście o ile ona nadal należy do PiS. Bo najlepszym dla PiS można być tylko wtedy, gdy się należy do PiS.

Komentarze (4):

  1. Pingback: money loans

  2. Pingback: direct cash advance loans how do they work lender

  3. Pingback: drugrehabcentershotline.com residential treatment centers

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.